Najnowsze

PKN Orlen pożycza miliard złotych na inwestycje

Najnowsze

TVN24PKN Orlen ma spłacić pożyczkę do grudnia 2025 roku

Na miliard złotych zadłużył się PKN Orlen w ramach Programu "Inwestycje Polskie" w Banku Gospodarstwa Krajowego. Spółka będzie musiała spłacić pożyczkę do grudnia 2025 roku.

Maksymalna wartość finansowania w ramach podpisanej w piątek umowy kredytowej to 1 mld zł. PKN Orlen podał w piątek, że środki z kredytu zostaną wykorzystane głównie na wsparcie realizacji strategii energetycznej spółki.

Pieniądze na zaplanowane inwestycje

Ostateczny termin spłaty kredytu to grudzień 2025 roku. Jego oprocentowanie zostało ustalone w oparciu o stawkę WIBOR, powiększoną o marżę.

- Pozyskanie dodatkowych środków umożliwia spółce dalszą dywersyfikację źródeł finansowania oraz wydłużenie terminu zapadalności zobowiązań. Gwarantuje także firmie długoterminowy rozwój oraz możliwość realizacji zaplanowanych inwestycji, zgodnie z założeniami określonymi w strategii na lata 2013-17 – powiedział, cytowany w komunikacie PKN Orlen, wiceprezes płockiego koncernu ds. finansowych Sławomir Jędrzejczyk.

PKN Orlen przypomniał, że plan budowy segmentu energetycznego grupy kapitałowej spółki przewiduje m.in. realizowaną już budowę bloku gazowo-parowego we Włocławku oraz ewentualną realizację podobnego projektu w Płocku, który obecnie znajduje się w fazie koncepcyjnej.

Autor: msz/klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości