PKB osiągnie na początku roku 6 proc.

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Wicepremierzy Polski i Ukrainy o współpracy między oboma krajami

W pierwszym kwartale 2008 roku tempo wzrostu polskiej gospodarki wyniesie około sześciu procent - prognozuje wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Jego zdaniem, istnieją zagrożenia związane z wyższymi cenami ropy i zboża, ale to są zagrożenia globalne, a polska gospodarka ma silne fundamenty.

Waldemar Pawlak zaznaczył, że problemy związane z kredytami hipotecznymi w USA nie dotykają bezpośrednio polskiego rynku. - Istnieją jednak zagrożenia związane m.in. z wysokimi cenami ropy - dodał.

Wicepremier spotkał się z wicepremierem Ukrainy Hryhorijem Nemyrią na posiedzeniu polsko-ukraińskiej międzyrządowej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej. Politycy rozmawiali m.in. o energetyce, transporcie i organizacji Euro 2012.

Pawlak i Nemyria podkreślili, że współpraca między naszymi krajami układa się bardzo dobrze. Według polskiego wicepremiera, jednym z najważniejszych aspektów tej współpracy jest plan budowy ropociągu Odessa-Brody-Płock. Obecnie trawa sprawdzanie opłacalności projektu. - Wydaje się, że są duże możliwości, żeby na tym polu były wyraźne sukcesy, jeśli chodzi o realizację techniczną - powiedział Pawlak.

Źródło zdjęcia głównego: TVN24