PiS składa projekt ustawy ws. OFE

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Kaczyński: Składamy projekt ustawy ws. OFE

Klub Prawa i Sprawiedliwości składa projekt ustawy umożliwiający Polakom wybór między oszczędzaniem na emeryturę w ZUS lub w Otwartych Funduszach Emerytalnych - ogłosił prezes partii Jarosław Kaczyński.

- Składamy projekt ustawy, która pozwoli obywatelom naszego kraju wybierać między ZUS-em a OFE. Chcemy w ostatecznym rachunku doprowadzić do tego, żeby ci, którzy uważają, że ich obecna sytuacja nie jest taka jak być powinna - że powinni być gdzie indziej - mogli się na to zdecydować. Uważamy to za bardzo ważne - oświadczył prezes PiS.

Jak zaznaczył, projekt zakłada, iż osoby obecnie "wchodzące w moment decyzyjny" mogłyby od razu wybrać między ZUS a OFE. Natomiast w ciągu dwóch lat od ewentualnego wejścia w życie ustawy taki wybór miałby dotyczyć już wszystkich zainteresowanych.

Wiceszefowa PiS Beata Szydło zaznaczyła, że każdy obywatel mógłby też decydować np. jaka wysokość składki trafiłaby do OFE, a jaka do ZUS. Dodała, że projekt przewiduje też, iż Polacy mogliby zmienić swoją decyzję w sprawie sposobu oszczędzania na emeryturę co dwa lata.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24