PiS interweniuje w sprawie FSO

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24PiS domaga się zwołania posiedzenia Komisji Gospodarki w sprawie FSO

Grupa posłów Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość zwróciła się do przewodniczącego sejmowej Komisji Gospodarki Wojciecha Jasińskiego o zwołanie w najbliższym możliwym terminie posiedzenia komisji ws. Fabryki Samochodów Osobowych (FSO).

Posiedzenie komisji ma być poświęcone losom Fabryki Samochodów Osobowych SA na warszawskim Żeraniu. Zakład od wielu miesięcy boryka się z problemami finansowymi i brakiem inwestora.

W lutym tego roku zarząd FSO podjął decyzję o zwolnieniu 1700 osób (z 1800 zatrudnionych), a w marcu wstrzymana została produkcja samochodu Chevrolet AVEO. Likwidacja FSO SA oznacza upadek wszystkich 12 powiązanych z fabryką spółek zależnych zlokalizowanych na terenie całej Polski.

PiS wzywa Pawlaka

Posłowie PiS powołując się na doniesienia prasowe piszą, że finalizowane są działania zmierzające do tego, żeby część terenów upadającej spółki wydzierżawić na 10 lat firmie Damis, która przez kilkanaście lat prowadziła targowisko na stołecznym Stadionie Dziesięciolecia i zamierza kontynuować działalność na terenach FSO.

"W związku z powyższym pojawia się pytanie o losy FSO SA. Spółka, jak zapewniał minister gospodarki Waldemar Pawlak, miała być gotowa w każdej chwili na przyjęcie inwestora. W świetle informacji o dzierżawie gruntów FSO SA zapewnienia ministra stają się mało prawdopodobne" - oceniają posłowie PiS.

"Na posiedzenie komisji, w celu udzielenia wyczerpujących informacji na temat spółki FSO, pragniemy zaprosić ministra gospodarki" - czytamy w prośbie grupy posłów PiS.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24