Piróg posteruje LOT-em

Najnowsze

Aktualizacja:
Carlsberg.plMarcin Piróg zasiądzie za sterami LOT-u?

Rada Nadzorcza PLL LOT wybrała Marcina Piróga na nowego prezesa spółki, a Zbigniewa Mazura na stanowisko członka zarządu ds. finansowo-ekonomicznych - poinformowała spółka.

Wcześniej PAP informowała o wyborze Piroga informowała nieoficjalnie, powołując się na dwa niezależne źródła zbliżone do władz firmy.

Pod koniec września z kierowania spółką zrezygnował Sebastian Mikosz, który był prezesem przez 19 miesięcy. Rada Nadzorcza zdecydowała wówczas o oddelegowaniu ze swego grona na p.o. prezesa zarządu Zbigniewa Mazura.

Marcin Piróg był jednym z kilku kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu na prezesa linii, ale "Puls Biznesu" uznał go za faworyta już w chwili zamykania listy zgłoszeń.

Specjalista od szybkich zmian

Marcin Piróg to absolwent francuskich uczelni - Politechniki Lotaryńskiej w Nancy i Insead w Fontainebleau, a także Harvard Business School Boston w USA. Jest uznawany za amatora szybkiej jazdy, ekstremalnych sportów, dobrej kuchni i dobrego wina.

Był wcześniej szefem polskiego oddziału piwnego koncernu Carlsberg, a ostatnio prezesem Ruchu. Przeprowadzoną przez niego restrukturyzację tej firmy i dokończenie prywatyzacji uznano za sukces. Podobne, choć znacznie trudniejsze zadanie czeka go za strami narodowego przewoźnika lotniczego: firma jest również w trakcie restrukturyzacji, po pierwszych siedmiu miesiącach roku notowała 64-milionową stratę, a Skarb Państwa chciałby ją sprzedać w połowie przyszłego roku.

Źródło: PAP, Puls Biznesu

Źródło zdjęcia głównego: Carlsberg.pl