Najnowsze

Discovery wprowadza nową strukturę zarządzania w regionie EMEA

Najnowsze

Autor:
red
Źródło:
TVN24

Od września br. Discovery wprowadza nową strukturę organizacyjną w regionie EMEA obejmującym 140 rynków w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Restrukturyzacja ma na celu wprowadzenie prostszej i bardziej efektywnej struktury, która umożliwi szybsze reagowanie na zmieniające się potrzeby widzów, zwłaszcza na dynamicznie rozwijającym się rynku VOD.

- Intensywnie rozwijamy naszą ofertę w ramach modelu D2C w regionie EMEA. Każdego dnia docieramy do milionów widzów poprzez kanały telewizyjne i platformy OTT. Naszą ambicją jest, aby programy były łatwo dostępne o każdej porze dnia i na każdym urządzeniu, na jakim nasi widzowie będą chcieli je oglądać. Nowa struktura organizacyjna pozwoli nam na szybsze reagowanie na te potrzeby, poprzez wykorzystanie w pełni know-how i skali Discovery w regionie  – powiedziała Katarzyna Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca EMEA.

Konsolidacja w ramach makroregionów umożliwi znacznie sprawniejszy przepływ informacji w Discovery EMEA. Połączone zostaną między innymi regiony Wielkiej Brytanii i Skandynawii, kraje niemieckojęzyczne będą zarządzane łącznie z krajami Beneluxu, a Francja łącznie z Hiszpanią i Portugalią. Utworzone zostanie nowe stanowisko, które połączy kierowanie zespołem kanałów paneuropejskich z zarządzaniem rynkami Europy Centralnej, Rosją, Bliskim Wschodem i Afryką. Polska będzie zarządzana jako niezależny rynek.

W związku ze zmianami organizacyjnymi z Discovery odejdzie kilku szefów dotychczasowych regionów. Ze swojego stanowiska odejdzie też m.in. Piotr Korycki, Prezes TVN S.A. Katarzyna Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca Discovery EMEA, w ramach swojego stanowiska regionalnego będzie nadzorowała operacje w Polsce.

- Pozostawiam firmę w doskonałej formie. W 2020 roku TVN osiągnął rekordowe udziały rynkowe, jest w dobrej kondycji finansowej, sprawnie przeszedł przez trudne chwile związane z pandemią i jest przygotowany do poradzenia sobie z wyzwaniami, jakie niesie przyszłość. Dołączyłem do firmy, gdy była prywatną spółką posiadającą dwa kanały telewizyjne, a teraz jest największą grupą multimedialną Centralnej Europy. Jestem dumny z całego zespołu TVN i szczęśliwy, że przez 17 lat mogłem dzielić z nim trudne i radosne chwile. Zawsze pozostanę widzem i fanem TVN – powiedział Piotr Korycki, Prezes TVN S.A.

- Piotr miał bardzo duży wkład w sukces TVN. Przeprowadził proces akwizycji TVN przez Discovery, nadzorował późniejszą integrację firm i przewodził cyfrowej transformacji, w ramach której nastąpiły tak ważne wydarzenia, jak rozwój Playera oraz uruchomienie aplikacji TVN24 GO, wiodącej newsowej platformy video w Polsce. Chciałabym mu bardzo podziękować za jego wkład i zaangażowanie i życzyć wielu sukcesów w przyszłości - powiedziała Katarzyna Kieli.

Piotr Korycki rozpoczął pracę w TVN w 2003 roku jako Zastępca Dyrektora Finansowego. W 2009 objął funkcję Dyrektora Finansowego, a w 2012 roku dołączył do zarządu spółki. W maju 2018 roku został Prezesem Zarządu TVN S.A. Przeprowadził firmę przez kolejne zmiany właścicielskie oraz uczestniczył we wszystkich istotnych transakcjach kapitałowych, w tym w zakończonym sukcesem debiucie giełdowym TVN. Piotr jest także jednym ze współtwórców TVN Media, domu mediowego odpowiedzialnego za przychody 50 kanałów telewizyjnych. Podczas pandemii sprawnie kierował firmą, zapewniając jej niezakłóconą ciągłość operacyjną.

Autor:red

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Discovery

Pozostałe wiadomości