Najnowsze

Piloci Lufthansy: Wir streiken!

Najnowsze

TVN24Samolty Lufthansy nie wzbiją się w powietrze w połowie kwietnia

Piloci niemieckiego przewoźnika lotniczego Lufthansa ogłosili, że w połowie kwietnia przeprowadzą czterodniowy strajk. Decyzja zapadła po załamaniu się rozmów ich związku zawodowego Cockpit z pracodawcą.

Strajk będzie dotyczył wszystkich wylotów z Niemiec od godziny 0.00 w dniu 13 kwietnia do godziny 23.59 w dniu 16 kwietnia.

Termin protestu został opóźniony, by nie zakłócać klientom urlopowych podróży wielkanocnych i by dać kierownictwu Lufthansy "czas na korektę postępowania" - głosi związkowy komunikat.

Piloci domagają się podwyżek płac i gwarancji zatrudnienia. Jak podał związek Cockpit, Lufthansa deklaruje, że przez najbliższe 21 miesięcy wzrostu wynagrodzeń nie będzie.

Już przed czterema tygodniami około 4 tysięcy pilotów Lufthansy miało zastrajkować, jednak powstrzymało ich rozstrzygnięcie sądu we Frankfurcie. Piloci linii strajkowali także w lutym - wtedy protest zawieszono, by dać czas na negocjacje.

Spory na tle płacowym od trzech dni paraliżują loty linii British Airways. Protest personelu pokładowego tej linii potrwa do północy, ale kolejny, 4-dniowy strajk ma zostać podjęty w czwartek.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości