Pikiety nauczycieli zaleją Polskę

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Nauczyciele znów wyjdą na ulice

29 kwietnia oświatowa "Solidarność" zorganizuje pikiety w 16 miastach wojewódzkich, domagając się rozmów z rządem na temat postulatów związku - taką decyzję podjął w czwartek w Gdańsku sztab protestacyjny Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".

Jak wyjaśnił przewodniczący SKOiW "S", Stefan Kubowicz, "Solidarność" wystosuje zaproszenia do udziału w pikietach do innych związków zawodowych, w tym Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Jako "Solidarność" domagamy się od rządu podjęcia natychmiastowych rozmów. Od czasu wejścia przez związek w spór z rządem (29 lutego - red.) nie doszło do żadnych negocjacji na temat naszych postulatów - zaznaczył Kubowicz.

W ramach sporu z rządem oświatowa "Solidarność" zarzuca m.in. brak rządowej strategii dotyczącej znaczącego wzrostu płac dla nauczycieli w najbliższych latach, a także brak rozwiązań dotyczących przywileju przechodzenia na wcześniejsze emerytury po 2008 roku.

Sztab protestacyjny Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" zdecydował także w środę, że członkowie "S" będą mogli dołączyć do organizowanego 27 maja przez Związek Nauczycielstwa Polskiego strajku w szkołach. ZNP, który wszedł we wtorek w spór zbiorowy z rządem, domaga się zwiększenia płac nauczycieli i pracowników oświaty o 50 proc. do 2010 roku.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24