Pierwsze stacje Orlenu na Litwie

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Biało-czerwony orzeł wylądował na Litwie

Na Litwie otwarto pierwsze stacje paliwowe PKN Orlen Lietuva, w charakterystycznych czerwono-białych barwach. Zastąpiły one niebieskie stacje "Ventus", należące do rafinerii Mażeikiu Nafta (Możejki), zarządzanej przez PKN Orlen.

Szczegółowo strategię i plany rozwoju swej działalności w krajach bałtyckich polski koncern PKN Orlen zamierza przedstawić w najbliższy czwartek, podczas konferencji w Wilnie.

O swojej strategii w tym zakresie przedstawiciele płockiego koncernu mówili już w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej w Warszawie. Z ich zapowiedzi wynika, że w krajach bałtyckich PKN Orlen zamierza osiągnąć ponad 20-proc. udział w rynku (230 stacji benzynowych).

Obecnie najwięcej stacji paliwowych na Litwie posiada Łukoil (114), następnie Statoil (67). Mażeikiu Nafta ma 34 stacje.

We wrześniu Możejki zapowiedziały, że w ciągu czterech lat planują rozszerzyć sieć stacji paliwowych na Litwie i Łotwie do 120, a następnie wejść na rynek estoński. Obecnie płocki koncern posiada 90,02 proc. udziałów w rafinerii Możejki. 9,98 proc. akcji Możejek należy do rządu Litwy.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24