Pierwsze pieniądze Twittera

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Twitter zamknie rok zyskiem

Twitter - trzeci co do popularności portal społecznościowy w Stanach Zjednoczonych - zacznie na siebie zarabiać. Umowy podpisane z informatycznymi gigantami - Google i Microsoftem o wartości 25 mln dolarów pozwolą firmie zamknąć 2009 rok na plusie.

Umowy zawarte w październiku dotyczą wyszukiwania wiadomości Twittera w wyszukiwarkach Google i Bing Microsoftu. Łącznie, oba te porozumienia przyniosą portalowi 25 mln dolarów przychodów - 15 mln dolarów od Google' a i 10 mln od Microsoftu. Wg zarządu Twittera, koszty operacyjne spółki to ok 20 mln dolarów rocznie. - Jesteśmy zachwyceni wynikiem umów, które podpisaliśmy w tym roku. W przyszłości oczekujemy jeszcze większego otwarcia się Twittera - napisał w mailu do agencji Bloomberga szef i założyciel portalu Biz Stone

Na początku roku Twitter, który został uruchomiony w 2006 roku, nie marzył nawet o przychodach, nie mówiąc o zysku. Zarząd firmy skupiał się głównie na wypracowaniu większej popularności i pozyskiwaniu nowych użytkowników. Obecnie z Twittera korzysta 58 mln użytkowników na całym świecie. Analitycy oczekują, że potencjał reklamowy, jaki oferuje portal, przekuje już niedługo jego popularność na pokaźne przychody.

Źródło: bloomberg.com

Źródło zdjęcia głównego: TVN24