Pesa pojechała do Moskwy

Najnowsze

PesaOd 1 czerwca w Moskwie kursują trawaje Fokstrot, wyprodukowane przez bydgoską Pesę

Kilka pierwszych tramwajów Fokstrot, wyprodukowanych przez bydgoską Pesę, od paru dni już jeździ po Moskwie - poinformował Pesa.

Pierwszy tramwaj z Pesy 1 czerwca zainaugurował kursowanie na linii nr 6 "Bratcewo - Metro Sokoł", a obecnie jeździ ich kilka. Linia należy do najbardziej uczęszczanych, codziennie korzysta z niej ponad 45 tys. mieszkańców Moskwy.

Kontrakt zawarty w czerwcu 2013 r. pomiędzy Pesą i Uraltransmaszem, zamawiającym dla Mosgostransu, przewiduje dostarczenie 120 tramwajów. Do końca roku ma zostać przekazane 70 pojazdów, a pozostałe do marca 2015 r.

Tramwaje Fokstrot mają długość ponad 26 m i szerokość 2,5 m. Mieszczą 190 osób, w tym 60 na miejscach siedzących. Poruszają się z maksymalną prędkością 75 km/h.

W pojazdach zastosowano m.in. nowoczesne systemy napędowe, wydajne akumulatory pozwalające na jazdę na krótkim odcinku bez zasilania trakcyjnego, hamulce elektrohydrauliczne, systemy antypoślizgowe w trakcie rozruchu i hamowania, klimatyzację i centralne komputery.

Moskwa jest drugim miastem w Rosji, gdzie kursują pojazdy z bydgoskiej fabryki. Od 2012 r. tramwaje Swing jeżdżą po Kaliningradzie.

Autor: pp / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Pesa