Najnowsze

Pesa podpisała kontrakt z Deutsche Bahn. Na 100 mln złotych

Najnowsze


Bydgoska Pesa w środę podpisała kontrakt z Deutsche Bahn (DB) na dostawę 26 pociągów Link dla kolei w Bawarii o wartości około 100 mln zł - poinformował szef PR fabryki Maciej Grześkowiak.

Umowa została zawarta podczas Międzynarodowych Targów Techniki Transportu InnoTrans w Berlinie. Zakontraktowane zespoły trakcyjne wejdą do eksploatacji pod koniec 2017 r. na liniach w bawarskim Allgeau, które są obsługiwane przez pociągi spalinowe.

Duża wartość

Umowa na dostawę 26 pojazdów wynika z kontraktu ramowego, który Pesa zawarła z DB na berlińskich targach przed dwoma laty. Dokument przewiduje dostawę dla niemieckiego przewoźnika do 2018 r. maksymalnie 470 spalinowych zespołów trakcyjnych, których wartość może sięgnąć 1,2 mld euro. Bydgoska fabryka i DB wcześniej zawarły już dwie umowy jednostkowe na dostawę taboru: w listopadzie 2013 r. - 36 zespołów trakcyjnych dla obsługi ruchu w sieci Sauerland w Północnej Nadrenii-Westfalii, w marcu 2014 r. - 9 zespołów trakcyjnych do obsługi ruchu regionalnego w Hesji.

Nowe produkty

Na targach InnoTrans w środę Pesa zaprezentowała pierwszy wyprodukowany dla DB jednoczłonowy, spalinowy zespół trakcyjny Link, a także tramwaj Jazz Duo przygotowany dla Warszawy i lokomotywę spalinową Gama dla Intercity.

Autor: msz//km / Źródło: PAP