Pawlak: nie ma euro, jesteśmy konkurencyjni

Najnowsze

Aktualizacja:

- To, że nie weszliśmy do strefy euro poprawiło naszą konkurencyjność - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, podkreślając, że obserwowany obecnie poziom złotego jest korzystny dla gospodarki.

- Sytuacja na rynku walutowym jest obecnie korzystna; obserwowany obecnie kurs jest konkurencyjny i korzystny dla naszej gospodarki. To, że nie weszliśmy do strefy euro poprawiło naszą konkurencyjność - powiedział Pawlak w środę dziennikarzom.

W poniedziałek w Berlinie premier Donadl Tusk mówił, że "Polska jest teraz, tak jak była dotychczas i będzie w przyszłości, zdeterminowana, aby w strefie euro się znaleźć po wypełnieniu kryteriów".

Stabilna złotówka

Złoty we wtorek pozostawał stabilny, poruszając się w wąskim przedziale. - Mieliśmy dość spokojną sesję. Złoty poruszał się w wąskim przedziale 4,050/02 zł/euro. Nie za wiele się działo - powiedział Andrzej Krzemiński z Banku BPH.

- Na pewno patrzymy na to, co się dzieje zagranicą. Jeśli tam nic negatywnego nie wypłynie, pozostaniemy w okolicach 4 zł/euro, a może na koniec tygodnia przebijając go. Ten poziom to środek rynku i naturalny poziom na ten czas. Zresztą zbliżające się święta i zmniejszająca aktywność inwestorów powinny zmienność kursu wygładzać - dodał we wtorek.

W środę Narodowy Bank Polski ustalił kurs złotego do dolara na 3,0558 a kurs złotego do euro na 4,0415.

Źródło: PAP, tvn24.pl