Pawlak: Akcje kupowałbym teraz

Najnowsze


Kupowałbym teraz akcje, bo wydaje się, że doszliśmy do takiego stanu, że wartości na giełdzie są mocno przecenione - radził w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wicepremier Waldemar Pawlak. Minister gospodarki ponownie zaproponował zniesienie podatku Belki. - To nie tylko sprawa zysków z giełdy, ale i depozytów. Dziś trzeba zachęcić ludzi do oszczędzania i lokowania środków na lokatach czy w obligacjach - dodał.

Zdaniem Pawlaka, rynek kapitałowy w Polsce szybko się podniesie. Dlatego to dobry moment na zakup akcji. - Warto pomyśleć też o państwowym funduszu inwestycyjnym zapobiegającym wrogim przejęciom przecenionych spółek - zasugerował wicepremier i dodał, że dobrze by było jeszcze raz przyjrzeć się podatkowi Belki. - Warto rozważyć sprawę zniesienia podatku Belki, albo zawieszenia go na dwa lata - powiedział.

Zdaniem ministra gospodarki decyzja ta ożywiłaby ruch na rynku obligacji. - Dziś trzeba zachęcić ludzi do oszczędzania i lokowania środków na lokatach czy w obligacjach - stwierdził Pawlak.

Firmom będzie łatwiej

Wicepremier odniósł się także do rządowych planów wprowadzenie euro w Polsce. - Kluczowe jest zwrócenie uwagi na poziom kursu, a nie na czas. Obecny kurs złotego jest bardziej odpowiedni dla polskiej gospodarki niż to co działo się kilka miesięcy temu - powiedział Pawlak.

Minister gospodarki zapowiada szereg zmian legislacyjnych mających ułatwić funkcjonowanie firmom. - W ministerstwie trwają prace nad "Pakietem dla przedsiębiorczości", w którego skład wchodzi 20 ustaw. Przyjęcie ich zlikwiduje większość barier w prowadzeniu biznesu - zapewnił Pawlak.

Źródło: Rzeczpospolita