Paragon od lekarza i prawnika najwcześniej za rok

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Kasy fiskalne u lekarza i prawnika jeszcze nie w tym roku

Obecne przepisy o stosowaniu kas fiskalnych zostaną przedłużone na 2010 rok. Ani lekarze, ani prawnicy nie będą musieli w przyszłym roku stosować tego typu urządzeń. W kwietniu 2010 r. resort finansów przedstawi jednak nowy projekt, który może zmienić tę sytuację w 2011 r. - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Rozporządzenie w sprawie zasad stosowania kas fiskalnych jest ogłaszane co roku w grudniu i wchodzi w życie od 1 stycznia. Jeszcze w październiku resort finansów zapowiadał, że nowe przepisy nałożą obowiązek korzystania z kas fiskalnych na lekarzy i prawników od połowy 2010 r.

A jednak bez zmian

Teraz jednak okazuje się, że w projekt na 2010 r. jest kopią tego z lat poprzednich i nie nakłada obowiązku korzystania z kas na żadną nową grupę podatników. Najwcześniej lekarze i prawnicy będą zatem musieli zaopatrzyć się w kasy w 2011 r.

Czy tak się stanie, mają dowiedzieć się w kwietniu. – Chcielibyśmy pod koniec I kwartału 2010 r. przedstawić projekt nowego rozporządzenia, które zawęzi zakres zwolnień ze stosowania kas. Chcemy objąć obowiązkiem stosowania tych urządzeń jak najszerszą grupę podatników – zapowiada w rozmowie z "DGP" wiceminister finansów Maciej Grabowski.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24