Para milionerów chce zatrudniać polskich dentystów

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plPara brytyjskich milionerów chce masowo zatrudniać dentystów z Europy Środkowej

Para brytyjskich milionerów, Judith i Fergus Wilsonowie, planuje otworzenie sieci pięciuset klinik stomatologicznych usytuowanych w pobliżu skrzyżowań ruchliwych autostrad, w których chce masowo zatrudniać dentystów z Europy Środkowej, w tym z Polski - podał tygodnik "The Sunday Mirror".

Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjenci nie musieliby na wizytę u dentysty zapisywać się z długim wyprzedzeniem tak jak w przypadku publicznej służby zdrowia (NHS), nie płaciliby aż tak wyśrubowanych rachunków jak obecnie za prywatną wizytę i nie musieliby na leczenie wyjeżdżać do innego kraju, co zdarza się coraz częściej.

Służba publiczna nie daje rady

Więcej sensu ma umożliwienie polskim dentystom przyjazdu do Wielkiej Brytanii niż organizowanie wyjazdów Brytyjczyków do lekarzy za granicą. milionerka Judith Wilson

Tygodnik "The Sunday Times" pod koniec października napisał, że ok. 80 proc. Brytyjczyków nie ma dostępu do lekarza stomatologa świadczącego usługi w ramach NHS. Lukę w podaży starają się wypełnić firmy organizujące wyjazdy Brytyjczyków do innych krajów.

Polski dentysta dla każdego

Judith i Fergus Wilsonowie są przekonani, że popyt na zagraniczne leczenie stomatologiczne należy zaspokoić w inny sposób. - Więcej sensu ma umożliwienie polskim dentystom przyjazdu do Wielkiej Brytanii niż organizowanie wyjazdów Brytyjczyków do lekarzy za granicą - cytuje "The Sunday Mirror" Judith Wilson.

Wilsonowie, którzy dorobili się na handlu nieruchomościami, sami wycenili swój majątek na 180 mln funtów na koniec 2006 roku.

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl