Państwowe spółki w polskie ręce

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Aleksander Grad namawia polski kapitał do udziału w prywatyzacji

Resort skarbu chce, aby to przede wszystkim Polacy skorzystali na prywatyzacji. - 75 proc. firm z udziałem Skarbu Państwa przeznaczonych do prywatyzacji w ciągu najbliższych czterech lat będzie w zasięgu polskiego małego i średniego biznesu – powiedział miinister skarbu Aleksander Grad.

Pod koniec kwietnia rząd przyjął program prywatyzacji na lata 2008-2011. Obejmie on 740 spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa. Resort szacuje przychody z czteroletniej prywatyzacji na ponad 30 mld zł.

- To jest program, w którym po raz pierwszy na masową skalę mogą wziąć udział krajowi przedsiębiorcy. Namawiam, aby rodzime firmy planujące rozwój zapoznały się z programem prywatyzacji i znalazły w nim szansę na zwiększenie swoich potencjałów – zaapelował do przedsiębiorców Aleksander Grad powiedział Grad podczas VIII Forum Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Tarnowie.

Niech skorzysta na tym Polska

Grad podkreślił , że dzięki powszechnemu udziałowi rodzimego kapitału w przekształceniach własnościowych może się zmienić społeczny odbiór prywatyzacji i wzmocnić rodzimy biznes. - Jestem przekonany, że za 4-5 lat będziemy mieć lepszą, bo prywatną gospodarkę, będziemy tę własność chronić i szanować – dodał minister.

Przypomniał, że zgodnie z przyjętym program prywatyzacyjnym wiele firm zostanie sprywatyzowanych poprzez ich upublicznienie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zdaniem Grada, taka forma przekształceń jest najbardziej przejrzysta.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24