Pani Teresa weszła na parkiet

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Pani Teresa weszła na parkiet

Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zadebiutowała spółka Pani Teresa Medica. Prawa do akcji spółki wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 14,07 procent - do 30,80 zł.

Pani Teresa Medica jest 61. spółką debiutującą na warszawskiej giełdzie w tym roku. W ofercie publicznej inwestorzy płacili 27 zł za walor. Firma sprzedawała w ofercie publicznej 85 tys. akcji serii B w transzy dla małych inwestorów. Redukcja zapisów w tej transzy wyniosła 90,7 proc. W transzy małych inwestorów zostały złożone 154 zapisy na łączną liczbę 913 tys. 653 akcji. W transzy dużych inwestorów emitent sprzedawał 200 tys. akcji serii B. W tej puli złożono 176 zapisów.

Firma zajmuje się produkcją wyrobów medycznych tekstylnych i dziewiarskich, stosowanych w profilaktyce, chirurgii, rehabilitacji i ortopedii, takich jak np. pasy brzuszne, pasy przepuklinowe, opaski elastyczne na stawy, gorsety ortopedyczne, wyroby przeciwżylakowe.

Spółka informowała dwa tygodnie temu, że zwiększy w 2007 r. zysk netto do 3,5 mln zł z 2,7 mln zł w 2006 r, a przychody ze sprzedaży do 15,1 mln zł z 11,3 mln zł. Podała też, iż w 2008 r. zysk netto wyniesie 4,5 mln zł, a przychody ze sprzedaży 21,7 mln zł.

Pani Teresa Medica chce m.in. rozbudować dział sprzedaży i marketingu oraz rozbudować kanały dystrybucji na takie, które są związane z rekreacją i profilaktyką. Chce też wejść na nowe rynki eksportowe. Obecnie sprzedaje swoje wyroby w Niemczech, Francji i na Ukrainie. Ze środków z emisji około 3 mln zł ma zostać przeznaczone na budowę hali pod farbiarnię oraz na instalację maszyn farbiarskich, na rozbudowę systemu informatycznego - 0,3 mln zł, a 0,7 mln zł na zakup maszyn dziewiarskich. Około 1 mln zł ma trafić na automatyzację magazynów, a około 2 mln zł na przejęcia podmiotów z branży.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24