Pani minister od budżetu odchodzi (na emeryturę)

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska

Z resortu finansów odchodzi wiceminister zajmująca się budżetem państwa. Elżbieta Suchocka-Roguska przechodzi na emeryturę, jej dymisja juz wpłynęła. Ma jednak doradzać ministrowi przy przygotowaniu przyszłorocznego budżetu. Według Reutera wiceministrem ma zostać Hanna Majszczyk, obecnie dyrektor jednego z departamentów.

- Złożyłam na ręce premiera dymisję, jest ona związana z moim odejściem na emeryturę - powiedziała Suchocka-Roguska dziennikarzom.

Pogłoski o jej możliwym odejściu pojawiły się w grudniu. Media spekulowały, że nie zgadza się ona z medialnymi wypowiedziami ministra Jacka Rostowskiego na temat dobrej sytuacji budżetu. Ona sama jednak w wypowiedzi dla "Dziennika Gazety Prawnej" zaprzeczyła wtedy doniesieniom o dymisji.

Na razie nie wiadomo oficjalnie, kto teraz zajmie jej miejsce w kierownictwie resortu finansów. - Poszukiwania następcy jeszcze się nie rozpoczęły - powiedziała TVN CNBC Biznes rzecznik Ministerstwa Finansów Magdalena Kobos.

Jednak według agencji Reutera wakat wypełni Hanna Majszczyk, obecna dyrektor departamentu podatków od towarów i usług w Ministerstwie Finansów.

Pani minister od budżetu

Elżbieta Suchocka-Roguska urodziła się 22 kwietnia 1948 r. W 1981 r. uzyskała tytuł magistra na Wydziale Ekonomiczno-Społecznym w Szkole Głównej Planowania i Statystyki. W latach 1969-1971 pracowała w PDEWB "FABEX", w latach 1971-1972 w Naftoprojekcie, natomiast w okresie od września 1972 r. do lutego 1989 r. w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów.

Pracę w Ministerstwie Finansów rozpoczęła w marcu 1989 r., gdzie do końca marca 1991 r. pełniła funkcję wicedyrektora Departamentu Polityki Finansowej i Analiz, a do 22 stycznia 2004 r. Dyrektora Departamentu Budżetu Państwa.

Na stanowisko sekretarza stanu mianował ją premier Marek Belka. Pełniła tę funkcję także za czasów rządów Kazimierza Marcinkiewicza, Jarosława Kaczyńskiego i obecnie w czasie rządów gabinetu Donalda Tuska.

Źródło: TVN CNBC, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24