Palm zaczął gonić iPhone'a

Najnowsze

Aktualizacja:
palm.comTelefon w 2-letniej umowie z operatorem w USA kosztuje 200 dolarów

Kolejna firma rzuca rękawicę iPhonowi. Tym razem swój nowy model smartphone'a - Pre - pokazała firma Palm. Ten pierwszy na świecie producent przenośnych komputerów kieszonkowych chce odebrać kawałek rynkowego tortu Apple'owi i firmie RIM, producentowi urządzenia Blackberry.

Palm Pre jest dostępny na razie tylko w amerykańskiej sieci Sprint, ale już wkrótce można się spodziewać jego debiutu w Europie. W USA Pre kosztuje niespełna 200 dolarów przy 2-letniej umowie, mniej więcej tyle, samo co iPhone.

Palm podkreśla, że Pre ma niewielką klawiaturę, dużo wygodniejszą niż dotykowy ekran iPhone'a. Sprint szacuje, że w ciągu kwartału sprzeda ok. 600 tysięcy nowych telefonów. Nowy produkt ma być ratunkiem dla firmy, która pozostaje w tyle za konkurencją. W 2006 roku Palm miał 33 proc. udziału w rynku smartfonów, ale pod koniec roku udziały stopniały do 16 proc. W dodatku spółka kilka kolejnych kwartałów z rządu zakończyła na minusie.

Odpowiedź Apple

Tymczasem Apple ma dziś pokazać światu nową wersję swojego flagowego aparatu. Urządzenie ma mieć kamerę o rozdzielczości 3,2 megapiksela, wbudowany kompas i kamerę do rozmów video. Eksperci spodziewają się też, że Apple pokaże dziś światu tańszą wersję iPhone'a.

Apple od premiery iPhone'a w 2007 roku sprzedał 21 mln aparatów i ma 10 proc. rynku smartphone'ów.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: palm.com