Paliwo drożeje

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
TVN24Na stacjach benzynowych zapłacimy więcej

Już od wtorku na stacjach benzynowych możemy zapłacić więcej. Powód? Dwa największe polskie koncerny, PKN Orlen i Grupa Lotos podnoszą hurtowe większości paliw. O zmianie cen detalicznych zdecydują ostatecznie właściciele stacji paliwowych. Na stacjach PKN Orlen za benzynę możemy zapłacić o 3 gr więcej, a za olej napędowy 1 gr na litrze.

Jak poinformował płocki koncern, hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 wzrosną o 25 zł, benzyny bezołowiowej Super Plus 98 - o 27 zł, a oleju napędowego - o 14 zł na tysiąc litrów.

I tak - hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynosić będą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 2 tys. 702 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 2 tys. 795 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 2 tys. 630 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Standard 25, Super - 2 tys. 690 zł za tysiąc litrów.

Grupa Lotos: benzyna w górę, ON bez zmian

Również Grupa Lotos od wtorku podwyższa ceny większości paliw. Hurtowa cena benzyn bezołowiowych 95 i 95AL wzrośnie o 20 zł na tysiąc litrów, a - benzyny bezołowiowej 98 - o 22 zł. Z kolei cena hurtowa oleju opałowego podwyższona zostanie o 18 zł na tysiąc litrów. Cena oleju napędowego pozostanie bez zmian.

Ceny rosną po raz dziewiąty

To już dziewiąta w tym roku podwyżka cen benzyny i ósma podwyżka cen oleju napędowego w płockim koncernie. W tym czasie benzyna taniała tam trzy razy, a olej napędowy cztery razy.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24