Otyłość Amerykanów kosztuje 147 mld dolarów

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Tusza Amerykanów coraz droższa

Chorobliwa otyłość Amerykanów obrosła już w legendy. Okazuje się jednak, że jest również kosztowna. Całkowity koszt leczenia otyłości Amerykanów wynosi bowiem 147 mld dol rocznie - czytamy na stronach internetowych "Pulsu Biznesu". To kwota dwukrotnie większa niż dziesięć lat temu.

- Średni roczny koszt leczenia otyłego mieszkańca USA jest o 1400 dol. wyższy niż osoby o normalnej wadze - wynika z raportu przedstawionego w poniedziałek przez magazyn Health Affairs. Wynika to z większej podatności na choroby osób z nadwagą.

"Wydatki na leczenie osób o nadmiernej wadze stanowią już 9,1 proc. całkowitych kosztów leczenia w USA. W 1998 roku stanowiły 6,5 proc." - głosi raport. Jak się szacuje, co trzeci Amerykanin ma obecnie nadwagę. Odsetek takich osób wzrósł o 37 proc. w latach 1998-2006.

Eric Finkelstein, analityk ekonomiki usług medycznych z firmy badawczej RTI International ma jeden przekaz dla amerykańskich polityków w związku z raportem. - Dopóki nie zajmiecie się problemem otyłości, nigdy nie będziecie w stanie zahamować wzrostu kosztów leczenia – powiedział.

Źródło: pb.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24