Oto stolica światowego hazardu

Najnowsze

Aktualizacja:
wikipedia.orgŚwiatową stolicą hazardu jest teraz Makau

Kasyna w Makau w zeszłym roku odnotowały rekordowe dochody w wysokości 23,5 mld dolarów, czyli czterokrotnie więcej niż Las Vegas - wynika z opublikowanych w poniedziałek oficjalnych statystyk. Władze Makau podały, że dochody z hazardu wzrosły w 2010 roku o ponad połowę.

Dane te umacniają pozycję miasta jako światowej stolicy hazardu. Ta była portugalska kolonia zawdzięcza to milionom odwiedzających ją Chińczyków.

W 2010 kasyna w Makau odnotowały dochody rzędu 188 mld pataca (równowartość około 23,5 miliardów dolarów) w porównaniu ze 119 mld pataca w 2009 roku. To wzrost o 57,8 proc. W grudniu 2010 ustanowiony został miesięczny rekord przychodów w wysokości 18.88 mld pataka, czyli ok. 66.4 procent więcej, niż w grudniu 2009 roku.

Gospodarka Makau odnotowała gwałtowny wzrost, gdy niemal 10 lat temu zliberalizowano tam przepisy dotyczące hazardu. Ten specjalny region administracyjny jest jedynym miejscem w Chinach, gdzie hazard jest legalny.

Skokowy wzrost przychodów z hazardu nie cieszy jednak chińskich władz, które zamierzają wprowadzić restrykcje ograniczające rozwój gier.

Źródło: PAP, AFP

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org