Oto Przedsiębiorca Roku 2011

Najnowsze

TVN24Oto Przedsiębiorca Roku 2011

Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice został Przedsiębiorcą Roku 2011 w konkursie organizowanym przez Ernst&Young. Maspex to między innymi producent marek takich jak Tymbark, Lubella, Kubuś, Caprio, Puchatek, Plusssz, czy La Festa.

Pawiński został też zwycięzcą w kategorii "Produkcja". Jury nagrodziło go "za zbudowanie firmy zajmującej wiodącą pozycję wśród producentów żywności w Europie Środkowej, za zaangażowanie, konsekwencję, odporność na kryzys oraz mistrzowską umiejętność gry zespołowej".

Reprezentując Polskę w międzynarodowym finale konkursu – Ernst & Young World Entrepreneur of the Year w Monte Carlo w czerwcu 2012 roku, Pawiński zmierzy się z konkurentami z ponad 50 krajów świata. W światowym finale konkursu o tytuł najlepszego przedsiębiorcy na świecie walczą zwycięzcy wszystkich lokalnych edycji konkursu.

Nagrody i wyróżnienia

Jury doceniło także innych przedsiębiorców.

W kategorii "Usługi" wygrał Andrzej Przybyło, który zarządza notowaną na GPW spółką AB S.A., będącą dystrybutorem IT, m.in. sprzętu komputerowego, gier komputerowych, oprogramowania, elektroniki użytkowej i sprzętu AGD.

Marcin Misztal, twórca notowanej na rynku New Connect firmy Tro Media, został natomiast zwycięzcą w kategorii "Nowy Biznes". Jego firma specjalizujące się w kompleksowej obsłudze kampanii reklamowych w mediach elektronicznych oraz inwestycjach w innowacyjne projekty internetowe.

Wyróżnienie trafiło do znanego aktora Emiliana Kamińskiego, który jest twórcą i dyrektorem warszawskiego Teatru Kamienica. Wyróżnienie zostało przyznane "za odwagę w łączeniu biznesu i sztuki".

W 50 krajach

Ernst & Young Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs jest organizowany od 1986 roku, uczestniczy w nim ponad 50 państw. Niezależne od Ernst & Young jury podejmuje decyzję o wyborze najlepszego przedsiębiorcy w oparciu o takie kryteria jak: przedsiębiorczość, strategia, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem. W skład polskiego jury wchodzą: Jan Krzysztof Bielecki, Leszek Czarnecki, Andrzej Dębowski, Maciej Duda, Ryszard Florek, Michał Kiciński, Jerzy Koźmiński, Piotr Mikrut, Dariusz Miłek, Jacek Siwicki.

Dotychczasowymi zwycięzcami polskiej edycji konkursu byli: Krzysztof Pawłowski, Zbigniew Sosnowski, Tadeusz Winkowski, Maciej Duda, Dariusz Miłek, Michał Kiciński, Marcin Iwiński, Piotr Mikrut oraz Ryszard Florek.

Patronami konkursu były TVN24 i TVN CNBC.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24