Oto najbogatszy człowiek świata

TVN24 Biznes

Aktualizacja:
wikipedia.orgOto najbogatszy człowiek świata - Carlos Slim Helu

Meksykański magnat finansowy i filantrop Carlos Slim Helu jest najbogatszym człowiekiem na świecie - poinformował magazyn "Forbes". Według jego zestawienia majątek Slima wynosi 69 miliardów dolarów. Drugie i trzecie miejsce zajmują na tej liście założyciel Microsoftu Bill Gates i amerykański finansista Warren Buffett.

Według "Forbesa" w tej chwili na świecie żyje 1226 miliarderów - nigdy jeszcze nie było ich tak wielu. Średni majątek miliarderów wynosi 3,7 mld dol - donosi magazyn.

Największym bogaczem wśród bogaczy jest 72-letni Meksykanin Carlos Slim Helu, potentat telekomunikacyjny, szef takich koncernów jak Telmex czy America Movil. Helu trzeci raz z rzędu pokonał innych miliarderów.

Gates, Buffett... Zuckerberg

Na drugim miejscu znalazł się z majątkiem ocenianym na 61 mld dol. 56-letni Bill Gates. Trzeci na liście, 71-letni inwestor giełdowy Warren Buffett traci już do zwycięzcy aż 25 miliardów dol.

Jednym z najmłodszym multimiliarderów jest 27-letni twórca Facebooka Mark Zuckerberg. Znalazł się on na 35 miejscu zestawienia z majątkiem rzędu 17,5 mld dol.

Źródło: Reuters, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org