Oszust wszech czasów po zawale wrócił do więzienia. Na 145 lat

Najnowsze

Aktualizacja:
wikipedia.orgBernard Madoff został skazany łącznie na 150 lat więzienia. Odsiedział już pięć

Amerykanin Bernard Madoff, skazany na 150 lat więzienia za oszukanie klientów w ramach piramidy finansowej, wrócił do więzienia po pobycie w szpitalu. Oszust, który zagarnął 17 mld dolarów, miał zawał serca.

75-letni Bernard Madoff dostał zawału serca w grudniu ub.r. Trafił do szpitala Duke University Medical Center. Stan skazanego poprawił się na tyle, że ostatnio został wypisany ze szpitala i trafił ponownie do więziennej celi - podał serwis biznesowy "Market Watch". Służby więzienne USA nie komentują tych informacji.

Legendarna piramida finansowa

Bernard Madoff, który był klientem JP Morgan, przyznał się w 2009 roku do szeregu oszustw finansowych, w tym stworzenia piramidy finansowej. Jej wartość szasowana jest na 65 mld dolarów, a straty inwestorów na 17 mld dolarów.

Jak się okazało, współpracował z nim młodszy brat, 66-letni Peter. Był on jednym z dyrektorów w "Bernard L. Madoff Investment Securities", która przez cztery dekady była przykrywką dla wielkiej piramidy finansowej. Bernard został skazany na 150 lat więzienia, Peter - na 10 lat.

Autor: rf/klim/kwoj / Źródło: Market Watch,

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org