Najnowsze

Oszust wszech czasów po zawale wrócił do więzienia. Na 145 lat

Najnowsze

 
wikipedia.orgBernard Madoff został skazany łącznie na 150 lat więzienia. Odsiedział już pięć

Amerykanin Bernard Madoff, skazany na 150 lat więzienia za oszukanie klientów w ramach piramidy finansowej, wrócił do więzienia po pobycie w szpitalu. Oszust, który zagarnął 17 mld dolarów, miał zawał serca.

75-letni Bernard Madoff dostał zawału serca w grudniu ub.r. Trafił do szpitala Duke University Medical Center. Stan skazanego poprawił się na tyle, że ostatnio został wypisany ze szpitala i trafił ponownie do więziennej celi - podał serwis biznesowy "Market Watch". Służby więzienne USA nie komentują tych informacji.

Legendarna piramida finansowa

Bernard Madoff, który był klientem JP Morgan, przyznał się w 2009 roku do szeregu oszustw finansowych, w tym stworzenia piramidy finansowej. Jej wartość szasowana jest na 65 mld dolarów, a straty inwestorów na 17 mld dolarów.

Jak się okazało, współpracował z nim młodszy brat, 66-letni Peter. Był on jednym z dyrektorów w "Bernard L. Madoff Investment Securities", która przez cztery dekady była przykrywką dla wielkiej piramidy finansowej. Bernard został skazany na 150 lat więzienia, Peter - na 10 lat.

Autor: rf/klim/kwoj / Źródło: Market Watch,

Źródło zdjęcia głównego: wikipedia.org

Pozostałe wiadomości