Ostatni spadek produkcji za nami

Najnowsze

TVN24Według Ministesrtwa Gospodarki w październiku po raz ostatni spadła produkcja przemysłowa

Ministerstwo Gospodarki szacuje, że produkcja przemysłowa w październiku spadła o 1 proc. rok do roku, zaś w listopadzie i grudniu dynamiki roczne będą już dodatnie - poinformowała PAP Aneta Piątkowska, dyrektor Departamentu Analiz i Prognoz w resorcie gospodarki.

- Dynamika produkcji przemysłowej w październiku była nieznacznie ujemna około minus 1 proc., także na skutek mniejszej liczby dni roboczych w październiku - powiedziała PAP Piątkowska.

- Na skutek działania efektu bazy, dynamika produkcji w listopadzie i grudniu powinna być jednak dodatnia i pozwolić na osiągnięcie w całym ostatnim kwartale dynamiki około 4 proc." - dodała.

Produkcja przemysłowa liczona rok do roku spada od listopada zeszłego roku. Wyjątkiem był sierpień, kiedy to wzrosła o 0,1 proc. Ministerstwo Finansów spodziewa się podobnie jak MG, że ostatnie dwa miesiące roku przyniosą wzrost produkcji w ujęciu rocznym, jednak w prognozie odnośnie października, jest bardziej pesymistyczne i zakłada spadek produkcji lekko mocniejszy niż 2 proc. W październiku zeszłego roku produkcja wzrosła o 0,2 proc. licząc rok do roku.

ram

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24