Ostateczne pożegnanie z PKP

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Wagony Przewozów Regionalnych tzreba będzie przemalować...

- Od wtorku PKP Przewozy Regionalne zmieniają nazwę na Przewozy Regionalne - poinformował rzecznik spółki Piotr Olszewski. Zmianę potwierdził Krajowy Rejestr Sądowy odpowiednim wpisem w dokumentach przewoźnika.

Wpisanie do rejestru sądowowego nowej nazwy spółki oznacza, że zakończyła się procedura wydzielenia Przewozów Regionalnych z grupy PKP. Zmianie nazwy towarzyszy także zmiana tzw. identyfikacji wizualnej spółki. Nowe barwy firmowe to błękit, zieleń i granat. Zmieniło się także logo przewoźnika.

Nowe barwy, logo i nazwa będą stopniowo pojawiały się na wagonach, biletach i dokumentach spółki. Nowy wystrój zyskają też kasy biletowe. Także strona internetowa przewoźnika funkcjonuje już pod nowym adresem: www.przewozyregionalne.pl.

Na swoim

Decyzję o zmianie nazwy zarząd spółki podjął w połowie listopada. Jak powiedział Olszewski, wprowadzenie nowej nazwy i barw korporacyjnych będzie kosztować ok. 450 tys. zł rocznie przez pięć lat. Tymczasem za używanie skrótu PKP spółka musiałaby płacić PKP SA około 7 mln zł opłat licencyjnych rocznie.

Spółka Przewozy Regionalne powstała w październiku 2001 roku na bazie Sektora Przewozów Pasażerskich PKP. Pełną samodzielność, czyli przeniesienie własności udziałów na samorządy województw, nastąpiło w 2008 roku. Głównym celem istnienia przewoźnika jest realizacja połączeń regionalnych. Ale od niedawna spółka także konkuruje z PKP Intercity na polu przewozów międzywojewódzkich, uruchamiając połączenia interREGIO.

Przewozy Regionalne to największy kolejowy przewoźnik pasażerski w Polsce. Z jego usług korzysta dziennie ok. 340 tys

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24