Orlen na zakręcie

TVN24 Biznes


Wojciech Heydel, prezes PKN Orlen, poda się do dymisji - dowiedział się nieoficjalnie TVN CNBC Biznes.

Prezes PKN Orlen zamierza zrezygnować w połowie września - podaje TVN CNBC Biznes powołując się na źródło w Spółce.

Wojciech Heydel został wybrany na to stanowisko w konkursie rozstrzygniętym przez radę nadzorczą Orlenu 29 kwietnia. Wcześniej, od lutego Heydel, pełnił funkcje p.o. szefa tej spółki. Zastąpił na stanowisku zawieszonego wówczas przez radę nadzorczą Piotra Kownackiego. Wojciech Heydel ma podpisany trzyletni kontrakt z PKN Orlen.

Rynek już się przyzwyczaił

"Rynek już przyzwyczaił się do zmian w Orlenie"TVN CNBC BIZNES

Informacje o tym, że prezes Orlenu straci stanowisko, w wyniku konfliktu w zarządzie spółki pojawiały się od kilkunastu dni. Jako ewentualnego następcę wskazywano wiceprezesa spółki Jacka Krawca – głównego konkurenta w konkursie na szefa koncernu.

- Inwestorzy przyzwyczaili się już do tego, że w Orlenie zarządy często się zmieniają i różnie są wybierane - komentuje w TVN CNBC Biznes Elwir Świętochowski, dyrektor skarbu Rabobank Polska. - Nie do końca są to specjaliści z danej branży.

Jednak, zdaniem eksperta, jest to negatywna informacja dla spółki. - Z drugiej strony, spółka jest w tym koszyku naszych blue chipów (spółek giełdowych, cieszących się zaufaniem inwestorów i mających dobrą sytuację finansową - red.), które są chętnie kupowane przez inwestorów zagranicznych - dodaje Świętochowski.

Źródło: TVN CNBC Biznes