Orlen może sprzedać Plusa

Najnowsze

Aktualizacja:
sxc.huKoncern paliwowy myśli o wycofaniu się z sieci komórkowej

PKN Orlen jest gotów odsprzedać swój 19,6-procentowy pakiet akcji w Polkomtelu, operatorze sieci Plus GSM, brytyjskiemu koncernowi Vodafone, bądź KGHM - powiedział agencji Reuters Waldemar Maj, wiceprezes PKN Orlen.

- KGHM zasygnalizował zmianę swojej strategii w stosunku do Polkomtela i powiedział, że jest to dla nich ciekawa długoterminowa inwestycja. Wobec tego po odkupie akcji od TDC (duńska firma TDC Mobile International to jedne z udziałowców operatora - red.) moglibyśmy odsprzedać nasze akcje KGHM - powiedział reporterom Maj. Od pewnego czasu toczy się proces odkupywania przez pozostałych akcjonariuszy udziałów udziałów od duńskiego PTC.

Wzrost zainteresowania Polkomtelem zbiega się w czasie ze zmianą zarządu operatora. 13 maja Jarosław Bauc zastąpił Adama Glapińskiego na stanowisku prezesa. Bauc był już wcześniej prezesem Polkomtela - od lutego 2006 roku do lipca 2007 roku.

Obecna ekipa rządowa, jak i wielu obserwatorów rynku miało za złe PiS, że Bauc musiał się pożegnać się ze stanowiskiem prezesa (większość udziałowców Polkomtela to spółki skarbu państwa - red), choć przyczynił się do pasma niekwestionowanych sukcesów Polkomtela . To za jego kadencji należącej do Polkomtela sieci Plus udało się pokonać Erę pod względem liczby klientów oraz zbliżyć się do lidera - sieci Orange. Nie przeszkodziło to jednak PiS powierzyć fotela prezesa spółki byłemu politykowi Porozumienia Centrum.

Źródło: Rzeczpospolita

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu