Orange zostawi ekstraklasę?

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24.plOperator grozi, że wycofa się ze sponsorowania polskiej ligi

Orange, dotychczasowy główny sponsor polskiej ekstraklasy, nie wyklucza, że w następnym sezonie wycofa się ze sponsoringu. Adrian Skubis, rzecznik Ekstraklasa SA mówi tvn24.pl, że spółka prowadzi negocjacje z kilkoma potencjalnymi sponsorami, którzy objęliby patronat nad ligą od sezonu 2008/2009.

- Tej korupcji jest po prostu za dużo. Ona przesłania pozytywny obraz całej ligi, rywalizacji sportowej - mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange. Jak dodaje, bardzo poważnie zastanawia się nad tym, czy w kolejnym sezonie będzie wykładać pieniądze. Chodzi o naprawdę duże sumy. W ciągu ostatnich trzech lat, spółka dała łącznie na polską piłkę, 60 milionów złotych (kontrakt z Ekstraklasa SA opiewał na 30 mln, resztę operator wydał głównie na promocję - red.).

Orange nie jest pierwszą firmą, która zastanawia się nad odcięciem się od polskiej piłki. W środę ze sponsorowania Korony Kielce zrezygnował Kolporter. Również inne firmy wysyłają sygnały, że chciałyby się wycofać z futbolu.

"Polska piłka to pieniądze i firmy to wiedzą"

Adrian Skubis z Ekstraklasy zachowuje spokój: - Prowadzimy negocjacje z naprawdę dużymi firmami zainteresowanymi inwestowaniem w ligę - mówi portalowi tvn24.pl. Dodaje, że oferta Orange również się pojawiła, ale ni była najlepsza. Pytany, czy nie obawia się, ze w związku rosnąca liczbą doniesień o korupcji w polskiej piłce odpowiada: - Ta sytuacja to pokłosie działań z czasów, kiedy Ekstrakalsa SA nawet nie istniała. Teraz takie sytuacje nie mają miejsca, ale przeszłość trzeba oczyścić - mówi. Jak tłumaczy polska ekstrakalsa ma ogromny potencjał i firmy dostrzegają lukratywność inwestycji w piłkę nożną.

Źródło: tvn24.pl, RMF

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl