Orange sprzeda Polakom iPhona

Najnowsze

TVN CNBC BIZNESiPhone w końcu w Polsce

Jeden z bardziej popularnych gadżetów współczesnego Świata - iPhone będzie można kupić w Polsce w sieci telefonii komórkowej Orange. Zdaniem analityków zdobycie przez Orange iPhona może zdecydować o tym, że sieć ta na trwałe zajmie pierwsze miejsce wśród polskich operatorów komórkowych.

iPhone, produkt koncernu Apple, to połączenie telefonu komórkowego z multimedialnym odtwarzaczem MP3. Jego cechą charakterystyczną jest brak konwencjonalnej klawiatury którą zastąpiono dotykowym ekranem. Na świecie sprzedano już ponad pięć mln iPhonów.

iPhone po Polsku

Multimedialnego telefonu dotychczas oficjalnie nie było w sprzedaży w Polsce. Ale mimo to - w polskich sieciach komórkowych działa - jak szacują operatorzy - około 16 tys. tych urządzeń. Na razie nieznana jest jeszcze cena, po jakiej Orange będzie sprzedawała iPhona w swoich salonach. Jesienią 2007 roku w Wielkiej Brytanii iPhone kosztował - w zależności od modelu - od 269 lub 329 funtów. Jednak już w kwietniu brytyjska cena spadła o 100 funtów. W Niemczech w promocji przy zakupie najwyższego abonamentu iPhone 8 GB-jtów kosztuje dziś 99 euro.

Źródło: TVN CNBC Biznes, Radio Zet

Źródło zdjęcia głównego: TVN CNBC BIZNES