Operatorzy walczą o kobiety

Najnowsze

Aktualizacja:

Kobiety płacą wyższe rachunki za telefon niż mężczyźni - wynika z ostatniego raportu Fundacji "Partners Polska". Dla operatorów telefonii komórkowej to sygnał, żeby budować dla nich specjalną ofertę - czytamy w dzienniku "Polska".

Średnia wartość rachunku telefonu z abonamentem w 2007 r. to 91 zł. Kobiety "wygadują" zaś nawet kilkakrotnie więcej. Nie zawsze jednak tylko plotkują. Panie wykorzystują telefon do załatwiania szeregu spraw związanych z prowadzeniem domu, takich jak płacenie rachunków, robienie zakupów czy kontrola nad dziećmi. Operatorzy komórkowi jako anegdotę opowiadają przypadek kobiety, która zbudowała dom przez telefon. Dzwoniła do robotników, poganiała dostawców materiału i wreszcie do nadzorującej budowę matki.

Z zebranych przez Partners Polska informacji wynika, że kobiety rozmawiałyby jeszcze więcej, ale nie chcą płacić wysokich rachunków.

Kobieta "zdefiniowana"

Średni czas rozmowy Polaka wynosi 1,2 min. Średnia wartość rachunku telefonu z abonamentem w 2007 roku to 91 zł. komórki

Przyszłością telefonii komórkowej jest specjalizacja. W Unii Europejskiej operatorzy już kilka lat temu wprowadzili specjalne oferty, np. dla dzieci, emerytów, a nawet mniejszości seksualnych. Polscy operatorzy też o tym myślą, a Multiking już wprowadził ofertę dla mężczyzn. Według danych Eurostatu średni czas rozmowy Polaka ciągle jest krótki i wynosi zaledwie 1,2 min. Równie krótko rozmawiają tylko w Luksemburgu (1,3 min). Największymi gadułami są Cypryjczycy, którzy spędzają z uchem przy telefonie średnio sześć min.

Źródło: "Polska", APTN