Najnowsze

Operacja "Miliard". Włosi odkryli gigantyczne oszustwo

Najnowsze

sxc.huPieniądze ukryte przed fiskusem wysyłano do Luksemburga i San Marino

Oszustwo podatkowe na kwotę wstępnie szacowaną na 1,7 miliarda euro wykryła włoska Gwardia Finansowa w sieci spółdzielni i firm, zajmujących się świadczeniem takich usług jak sprzątanie biur, ochrona obiektów i przesyłki kurierskie.

W ramach operacji pod kryptonimem „Miliard”, o której poinformowano we wtorek, policja skarbowa skonfiskowała nieruchomości w całych Włoszech o łącznej wartości kilkuset milionów euro, należących do konsorcjum Gesconet. Jego właścicielami są dwaj rzymscy biznesmeni.

Oszustwa podatkowe

Zarzuty postawiono ponad 60 osobom, które według Gwardii Finansowej dopuszczały się przez lata regularnych oszustw podatkowych ukrywając dochody w 250 firmach i spółdzielniach, należących do konsorcjum. Pieniądze ukryte przed fiskusem w rezultacie między innymi fałszowania faktur wysyłano następnie do Luksemburga i San Marino. Przewozili je kurierzy w specjalnych walizkach. Według wstępnych obliczeń straty państwa włoskiego wynoszą około 1,7 miliarda euro.

Rząd Matteo Renziego, kontynuując linię antykryzysowego gabinetu Mario Montiego, powtórzył niedawno, że prowadzi "gigantyczną walkę" z plagą oszustw podatkowych.

Autor: msz//bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości