Olbrzymia strata bankowego giganta

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Giga-bank z giga-startą

Bank of America - jedna z największych instytucji finansowych na świecie - rozczarował rynek. W III kwartale bank stracił miliard dolarów netto - czyli 26 centów na jedną akcję. Rynek oczekiwał 21 centów na minusie. Rok temu w III kwartale spółka zarobiła 15 centów na akcję.

Przychody banku wzrosły co prawda o 32 proc. rdr, do 26,4 miliardów dolarów, ale rynek oczekiwał wyniku wyższego o prawie miliard dolarów.

W III kwartale rezerwy firmy na straty związane z kredytami wzrosły o 11,7 miliardów dolarów - to o 1,7 miliarda mniej niż w II kwartale.

Wynikom banku pomogły rezultaty przejętego na początku roku Merrill Lynch. Bank poniósł jednak straty na kredytach hipotecznych i kartach kredytowych. Dodatkowo 1,2 mld dolarów pochłonęły same odsetki od rządowych i prywatnych akcji uprzywilejowanych.

Z końcem roku z Bank of America odejdzie prezes Kenneth Lewis, który zgodził się nie pobierać pensji ani bonusów za bieżący rok.

Wyniki BoA popsuły humor amerykańskim inwestorom. Główne indeksy na Wall Street już na otwarciu piątkowej sesji traciły ponad 1,1 proc.

Źródło: TVN CNBC Biznes

Źródło zdjęcia głównego: TVN24