Najnowsze

OFE czy ZUS last minute. Blajer wyjaśnia

Najnowsze

[object Object]
OFE na ostatnią chwilę? Paweł Blajer wyjaśniaTVN24 BiS
wideo 2/6

To już ostatnie chwile na wybór OFE czy ZUS. Paweł Blajer w programie "Biznes dla ludzi" wyjaśnił, jak co zrobić, jeśli w ostatniej chwili zdecydujemy się na złożenie deklaracji w ZUS.

Polacy ruszyli do urzędów, by zdecydować, gdzie mają trafiać ich składki emerytalne. Nic dziwnego , bo następna taka okazja będzie dopiero za dwa lata. Dotychczas na OFE zdecydowało się niemal 1,37 mln osób.

Co zrobić?

Jednak na taką decyzję jest coraz mniej czasu. Oświadczenie należy bowiem złożyć jeszcze dziś. Co zrobić, aby zdążyć przed północą?

- Tylko na Poczcie Polskiej możemy wysłać oświadczenie do ZUS i otrzymać stempel pocztowy z dzisiejszą datą. Wypełniając wniosek warto pamiętać, że nie mamy obowiązku wpisywać nazwy funduszu OFE, jeśli go nie zmieniamy. Wystarczy podkreślić, że pozostajemy w tym funduszu, w którym jesteśmy - radzi Paweł Blajer.

Ważny podpis

- Jeśli nie mamy czasu, to nie musimy też podawać swojego e-maila, numeru telefonu ani też symbolu państwa, czy kodu pocztowego - twierdzi Blajer i podkreśla, że najważniejsze jest, aby wpisać dane i podpisać oświadczenie. - Bez podpisu oświadczenie jest nieważne - dodaje.

Program "Biznes dla ludzi" od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w TVN24 Biznes i Świat.

Autor: red. / Źródło: TVN24 BiS

Pozostałe wiadomości