Odzież, zabawki, kosmetyki, części do samochodów… coraz więcej podróbek we Włoszech

Najnowsze

Aktualizacja:
tvn24Często podrabiane są produkty luksusowych marek

130 milionów podrobionych artykułów, również znanych luksusowych firm, skonfiskowała w zeszłym roku we Włoszech Gwardia Finansowa. To o jedną czwartą więcej niż przed rokiem.

Wśród skonfiskowanych artykułów znajdują się zarówno te, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla konsumentów ze względu na brak certyfikatów bezpieczeństwa, jak i te ze sfałszowanym miejscem produkcji czy marką – poinformowała w poniedziałek włoska policja skarbowa.

Dzięki działaniom policji do sprzedaży, także w internecie, nie trafiło: 22 mln sztuk odzieży, 13 mln zabawek, 42 mln urządzeń elektronicznych oraz 53 mln artykułów kosmetycznych i higienicznych oraz części zamienne do samochodów.

Gwardia Finansowa postawiła zarzuty 9445 osobom. Wśród nich ponad 250 zostało oskarżonych o przynależność do organizacji przestępczych wyspecjalizowanych w produkcji i sprzedaży podrobionych towarów.

Toskania przoduje w podróbkach

Włoska policja skarbowa poinformowała ponadto, że w ramach walki z plagą importowanych głównie z Chin i produkowanych na miejscu podróbek przeprowadziła w 2013 roku blisko 11,5 tys. operacji, czyli średnio 30 dziennie.

Za regiony, gdzie na największą skalę kwitnie proceder produkcji podróbek i ich importu uważa się: Toskanię, Kampanię, Wenecją Euganejską, Lombardię i Lacjum.

Autor: Klim/ / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24