Od dzisiaj "Biznes dla Ludzi" o nowej porze. Blajer wyjaśnił, kto musi płacić podatek PCC

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24 Biznes i Świat"Biznes dla ludzi" cz.1

Często zdarza nam się sprzedawać rzeczy już niepotrzebne, które jednak mogą się komuś przydać, np. wózek czy łóżeczko dla dziecka, rower, skuter lub narty. Dziś w programie "Biznes dla Ludzi: Paweł Blajer wyjaśnił, kto i kiedy musi zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych? Uwaga! Od dziś "Biznes dla Ludzi" o nowej porze - od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

Podatek PCC trzeba zapłacić, gdy kupujemy lub sprzedajemy jakąś rzecz. Jeżeli ktoś jest kupującym, to zawsze czyha na niego podatek od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2 proc. wartości transakcji. Można jednak takiego podatku nie zapłacić - jeśli wartość transakcji nie przekracza 1 tys. zł. Sprzedający jakąś rzecz też musi liczyć się z obowiązkiem podatkowym. Chodzi o podatek dochodowy 18 proc. lub 32 proc. Obowiązek zapłacenia podatku pojawia się w chwili, gdy sprzedający na transakcji zarobił, czyli otrzymał za rzecz więcej niż sam zapłacił. Tego podatku można jednak unikną, jeśli minęło 6 miesięcy od nabycia rzeczy (od końca miesiąca).

Nowa godzina emisji

Ważne! Od dziś "Biznes dla Ludzi" o nowej porze - od poniedziałku do piątku zawsze o godz. 18.00. w TVN24 Biznes i Świat.

Autor: red. / Źródło: TVN24 Biznes i Świat