Od działkowca do milionera

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24PO chce uwłaszczenia ogródków działkowych

Już niedługo działkowcy na sprzedaży swojej ziemi samorządowi będą mogli sporo zarobić. Taką możliwość daje nowa propozycja Platformy Obywatelskiej, która zakłada, że blisko milion ogródków działkowych może zostać uwłaszczonych - pisze "Rzeczpospolita".

Pomysł PO zakłada, że działkowcy oprócz uprawiania marchewki czy pomidorów będą mogli na działce wybudować również dom. Wymagałoby to jednak zgody gminy. Ale to nie koniec korzyści. Ziemię będzie również można sprzedać samorządowi. A w wielu miastach ogródki działkowe znajdują się na bardzo atrakcyjnych terenach.

Poparcia projektu nie wyklucza PSL. - Inicjatywa jest słuszna, ale musi być uzgodniona i dopracowana - mówi przewodniczący klubu PSL Stanisław Żelichowski. Z kolei zdaniem sekretarza Związku Działkowców Polskich Wiesława Sawickiego, pomysł nie jest trafiony. - Ten pomysł niszczy ideę związków działkowych - oburza się.

W Polsce jest około 5 tys. ogrodów, na których znajduje się 966 tys. działek, zajmujących 44 tys. ha. Ponad połowa z miliona działkowców to emeryci i renciści.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: TVN24