Od 15 czerwca zmiany w rozkładzie PKP. Sprawdź, jak dojedziesz na wakacje

Najnowsze

TVN24 Biznes i ŚwiatCo zrobić, gdy pociąg nie przyjechał lub miał opóźnienie

Od 15 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów. Zmiany są spowodowane modernizacją kolejnych odcinków sieci kolejowej, a także zbliżającymi się wakacjami.

W Warszawie pociągi, które w wyniku remontu mostu średnicowego, kursowały przez dworzec Warszawa Gdańska, teraz wrócą na dworce Warszawa Wschodnia, Warszawa Centralna i Warszawa Zachodnia.

W wyniku prac na odcinku Wołomin - Tłuszcz - Sadowne, cztery z dziewięciu połączeń TLK na trasie Warszawa - Białystok - Warszawa zostaną zastąpione komunikacją autobusową - PKP Intercity Busami.

PKP Intercity Busy będą skomunikowane z pozostałymi pociągami. Nie będą jednak zatrzymywały się na stacjach pośrednich. Jak informuje PKP chodzi utrzymanie "atrakcyjnego czasu przejazdu".

Ciekawsze połączenia na wakacje

Od 19 czerwca, wraz z zakończeniem pierwszego etapu prac przy budowie zapory Świnna Poręba, pasażerowie pojadą do Zakopanego, a od 28 czerwca do Helu. Pociągi będą tam kursować do 1 września.

Z powodu wakacji niektóre pociągi TLK będą zatrzymywać się na tych stacjach, których obecny rozkład nie obejmował m.in. Kraków Płaszów, Nałęczów czy Konin.

PKP Intercity zapewni też bezpośrednie połączenie Katowic ze Słupskiem. Na regularną trasę kursowania wróci skład EIC Małopolska relacji Kraków - Gdynia.

Informacje o zmianach w rozkładzie, będzie można znaleźć m.in. na stronach intercity.pl, 
rozkład-pkp.pl, fanpage’u PKP Intercity Na Facebooku, w kasach, u konduktorów 
i konsultantów ogólnopolskiej infolinii pod nr 19 757.

Autor: pp/klim/ / Źródło: www.tvn24bis.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24