Obniżyli rekomendację dla Apple'a. Przez iPhone'a 6

Najnowsze

Flickr (CC BY-SA 3.0) | carmineparisW czwartek akcje Apple tracą na wartości

Analitycy z Wells Fargo obniżyli rekomendację dla Apple'a. Powód? Uznali, że marża brutto, którą uzyskają twórcy iPhone'a przy sprzedaży kolejego modelu tego smartfonu będzie niższa.

Nowy rok przyniósł nową perspektywę dla Apple. Analitycy Wells Fargo obniżyli rekomendacje firmy, ponieważ uważają, że ceny akcji spółki będą spadać. Wszytko przez zbyt niskie - ich zdaniem - zyski ze sprzedaży iPhone'ów. Zdaniem Wells Fargo iPhone 6, którego debiut planowany jest na wiosnę 2014 roku wymaga droższych komponentów, a więc w momencie debiutu marża znów nie będzie zbyt wysoka.

Zaburzony cykl

Z zaprezentowanego przez Wells Fargo wykresu stosunku marży brutto do ceny wynika, że kolejne debiuty nowych modeli iPhone'ów (iPhone 3G, 4 i 5) cyklicznie obniżały marżę brutto. Wskaźnik rósł nieznacznie, gdy do sprzedaży trafiały modele w wersji "S" (3GS, 4S, 5S). Zdaniem analityków może to znaczyć, że przy debiucie iPhone'a 6 marża brutto spadnie na naprawdę niski poziom, co odbije się na sprzedaży. Pomimo niekorzystnej rekomendacji Wells Fargo nie zmienił wyceny wartości akcji Apple i utrzymał ją na poziomie 536 - 581 dolarów. Po komunikacie Wells Fargo akcje Apple rozpoczęły czwartkową sesję pod kreską. Wartość akcji na początku notowań spadła o blisko 1 procent.

Autor: msz//bgr / Źródło: Financial Times

Źródło zdjęcia głównego: Flickr (CC BY-SA 3.0) | carmineparis