Obligacje drogowe na rynku w październiku

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Obligacje infrastrukturalne mają zasilić Krajowy Fundusz Drogowy

Bank Gospodarstwa Krajowego chce jeszcze na początku października przeprowadzić pierwszą emisję nowych obligacji na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego - dowiedziała się "Gazeta Prawna".

Krajowy Fundusz Drogowy będzie wyłączonym źródłem finansowania inwestycji drogowych od 2010 roku, w tym roku możliwe jest jeszcze finansowanie inwestycji z budżetu.

Oprocentowanie trzyletnich obligacji będzie zmienne i zależne od stawki referencyjnej, a wysokość marży zostanie ustalona podczas budowania tzw. księgi popytu. CZYTAJ WIĘCEJ

Umowa z NBP we wrześniu

Łącznie BGK chce uzyskać do 7,2 mld zł. Jednak do tej pory bank nie podpisał umowy z Narodowym Bankiem Polskim, który ma przeprowadzić przetargi tych obligacji. Za pośrednictwem gazety wiceprezes BGK Robert Sochacki uspokaja, że nie ma niebezpieczeństwa braku finansowania funduszu drogowego.

Według niego, w II połowie września BGK podpisze umowę z NBP. Przetarg mógłby się odbyć w I połowie października, tak żeby zasadnicza część emisji zakończyła się do końca listopada. A do końca września powinny dobiec końca przygotowania do organizacji emisji - deklaruje wiceprezes Sochacki w rozmowie z "Gazetą Prawną".

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24