Nowy wykonawca A1 - w ciągu kilku tygodni

Najnowsze

tvn24Prace na A1 stanęły

Nowy wykonawca autostrady A1 ma zostać wybrany w przeciągu ok. dwóch-trzech tygodni. Prace na budowie jednak będą kontynuowane dopiero wiosną przyszłego roku.

Jak dowiedziała się TVN24, nowi budowniczowie A1 mają zostać wyłonieni na przełomie września i października. By tak się stało, najpierw trzeba rozpisać przetarg. Prace na budowie jednak będą kontynuowane dopiero w pierwszej połowie 2013 roku.

Roczne opóźnienie?

Realny termin oddania tego odcinka A1 to wrzesień, ale przyszłego roku, czyli rok później niż pierwotnie zaplanowano. Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad szacują, że ten odcinek drogi gotowy jest w zaledwie 50-60 proc. W miniony piątek GDDKiA odstąpiła od kontraktów na budowę A1 w woj. kujawsko-pomorskim. Liderami budów na odcinku Czerniewice-Brzezie było konsorcjum SRB Civil Engineering, a na odcinku Brzezie-Kowal - PBG. Kiedy w połowie czerwca PBG ogłosiła upadłość z możliwością zawarcia układu, trwały rozmowy, dotyczące przeorganizowania kontraktów na budowę odcinków A1, tak by prace mogły być kontynuowane przez innych członków konsorcjum.

Dyrekcja ostatecznie odstąpiła jednak od kontraktów. Jako powód odstąpienia od umowy podała to, że po upadłości spółek z grupy PBG, pozostali członkowie konsorcjum nie byli w stanie dokończyć tej budowy.

Autor: nsz//kdj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24