Nowy Thunderbird już dostępny

Najnowsze

Aktualizacja:
www.mozillamessaging.comNowy Thunderbird już przyleciał

Jego nadejście nie było szybkie jak grom, ale jest: Mozilla wreszcie udostępniła finalną wersję programu do obsługi poczty email Thunderbird 3. Program można pobrać za darmo w 49 językach (w tym po polsku), działa w systemach Windows, Mac OS X i Linux.

Trzecia odsłona Thunderbirda była długo oczekiwana, ponieważ od premiery wersji 2.0 minęły ponad dwa lata. W maju tego roku pojawiła się pierwsza wersja alfa Thunderbirda 3, za nią przyszły kolejne. Teraz można nareszcie pobrać wydanie finalne.

Wśród najciekawszych nowości w Thunderbirdzie 3, "Dziennik Internautów" wylicza m.in. przeglądanie wiadomości przy użyciu kart, zaawansowane filtrowanie rezultatów wyszukiwania, dodawanie osób do książki adresowej jednym kliknięciem na ikonkę gwiazdki obok nadawcy otrzymanej wiadomości, nowy, wygodniejszy i szybszy kreator kont pocztowych, który oszczędza użytkownikowi wprowadzania szczegółowych ustawień IMAP, SMTP, SSL/TLS, poprawioną integrację z Gmailem i z jego międzynarodowymi wersjami, a także poprawioną integrację z Windows i Mac OS X - nowy wygląd, narzędzia importu, integracja wyszukiwania, wsparcie dla książek adresowych Windows 7, Vista i Mac OS X Snow Leopard.

Thunderbird - podobnie jak flagowy produkt Mozilli - jest rozwijany jako wolne oprogramowanie o otwartym kodzie. Oznacza to, że każdy może używać programu w dowolnym celu, analizować i dostosowywać go do swoich potrzeb, rozpowszechniać jego kopie, oraz udoskonalać go.

Źródło: tvn24.pl, di.com.pl

Źródło zdjęcia głównego: www.mozillamessaging.com