Nowy rozkład jazdy rozłoży konkurentów?

Najnowsze

TVN24PKP Przewozy Regionalne uruchamiają nowy rozkład jazdy od 13 grudnia

Nowe połączenia interREGIO, powrót pociągów na historyczne trasy, ceny biletów szczególnie korzystne dla stałych klientów - to zmiany, które za dwa tygodnie wprowadza spółka PKP Przewozy Regionalne. Należący do samorządów przewoźnik dzięki nim chce współzawodniczyć z głównym konkurentem na torach - PKP Intercity.

Spółka wprowadzi zmiany w zasadach sprzedaży biletów miesięcznych - obecnie można taki bilet kupić na trasy, których długość nie przekracza 100 km; od 13 grudnia będzie można kupić taki bilet na trasy do 200 km. - Pasażerowie będą mogli taniej dojechać do pracy albo szkoły" - powiedział prezes spółki Tomasz Moraczewski.

Ceny biletów na trasach do 20 km mają pozostać niezmienione. Taniej będzie można podróżować na odległościach od 21 do 25 km. Niezmienione - albo o kilka procent wyższe - mają być ceny biletów na międzywojewódzkie pociągi InterRegio. Oznacza to, że pasażer może zapłacić w kasie kilkadziesiąt groszy więcej.

Po 50 latach...

Latem przyszłego roku pociągi - po ponad 50 latach przerwy - pociągi mają pojechać przez przejście graniczne z Czechami Jakuszyce - Korenov. Linia nastawiona przede wszystkim na turystów pozwoli podróżnym na podziwianie malowniczej trasy, będzie nią też można pojechać ze Szklarskiej Poręby na turnieje skoków narciarskich w Harrachovie.

Liczba połączeń interREGIO ma wzrosnąć prawie stu. M.in. o 2 godziny pociągi tej klasy pojadą trasą Wrocław - Opole - Katowice - Kraków - Rzeszów. Zwiększy się liczba kursów z Warszawy do Łodzi (7 zamiast 3), Krakowa (5 zamiast 3), Poznania (5 zamiast 1). Przybędzie połączeń Poznań - Olsztyn (4 zamiast 2) i Łódź - Kraków (2 zamiast 1).

Będą też połączenia z Olsztyna do Poznania i z Krakowa do Łodzi. Nowe pociągi interREGIO połączą Warszawę z Zakopanem, Szczecinem i Świnoujściem, a także Kraków z Poznaniem, Szczecinem i Świnoujściem, Szczecin z Gdynią, Legnicę z Przemyślem.

- Staramy się uzupełniać ofertę i eliminować te duże dziury w rozkładach jazdy, gdzie przez sześć godzin nie było pociągu; staramy się, żeby pasażer w najgorszym wypadku ten pociąg jednak miał - mówił prezes Moraczewski.

PKP Przewozy Regionalne od grudnia 2008 należą do samorządów 16 województw. Dziennie uruchamiają ok. 3 tys. pociągów i przewożą ok. 340 pasażerów. Około połowę pasażerów stanowią osoby dojeżdżające pociągiem do szkoły i pracy.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24