Nowy prezes o trzech filarach TVN

Najnowsze

Aktualizacja:

- To co się dzieje się teraz w Grupie TVN to ruch w stronę przyszłości - powiedział Markus Tellenbach, który od 1 września przejmie od Piotra Waltera obowiązki prezesa zarządu spółki. Nowy szef TVN zamierza skoncentrować się przede wszystkim na integracji trzech filarów Grupy: telewizji, płatnej telewizji i internetu.

- Jestem podekscytowany, że jestem tu dziś z Wami, i że mogę z Wami współpracować - mówił na konferencji prasowej, na której przedstawiono też wyniki finansowe za drugi kwartał i całe półrocze, Markus Tellenbach. Jak dodał, przejmuje we władanie z rąk Piotra Waltera media na najwyższym europejskim poziomie. - To jest ruch w stronę przyszłości i integracji trzech głównych filarów Grupy TVN wspierany przez rozwój technologii - ocenił Tellenbach.

Właściwi ludzie na właściwych miejscach

To jest ruch w stronę przyszłości i integracji trzech głównych filarów Grupy TVN wspierany przez rozwój technologii prezes o tvn

Piotr Walter pytany, czy mianowanie nowego prezesa ma związek z trudną sytuacją spółki odpowiedział, że nie. Potwierdził to też sam zainteresowany. - Zostałem wybrany na to stanowisko dzięki moim kwalifikacjom. Nie ma tu żadnego drugiego dna - powiedział Tellenbach. Formalnie swoją funkcję obejmie 1 września. Zaznaczył, że do końca roku będzie łączył swoją funkcję z przewodniczeniem radzie nadzorczej SKY Deutschland (udziały ma w niej Rupert Murdoch). Wojciech Kostrzewa, przewodniczący rady nadzorczej TVN i Piotr Walter zaprzeczyli, że Murdoch został udziałowcem spółki TVN.

Dać opór kryzysowi

Podczas konferencji zaprezentowano także wyniki finansowe Grupy TVN za ostatni kwartał i całe pierwsze półroczne. Zysk netto Grupy TVN w drugim kwartale 2009 roku wyniósł 149 mln zł i był o 28 proc. niższy od zysku w analogicznym okresie roku ubiegłego. Prognozy mówiły o 121 mln zł. Spółka poinformowała, też że skonsolidowane przychody netto wzrosły w drugim kwartale o 5,5 proc. do 580 mln zł, a w całym półroczu - o 6,7 proc. do 1,015 mld zł. - Mimo spadku przychodów z reklam udało nam się poprawić wynik, głównie dzięki dywersyfikacji naszych kanałów tematycznych i zwiększeniu udziału wpływów niereklamowych, takich jak np. płatne rozpowszechnianie - podkreślali członkowie zarządu. A Wojciech Kostrzewa dodał: - To najlepsze wyniki spośród firm europejskich, które opublikowały już swoje raporty finansowe.

Od początku roku bardzo dobrze poradziły sobie kanały tematyczne. Przychody kanału TVN24 wzrosły w pierwszym półroczu o 12 proc. do 101 mln zł, a pozostałych kanałów tematycznych o 17 proc. do 106 mln zł.

Media bez tajemnic

Markus Tellenbach jest z pochodzenia Szwajcarem, ma 48 lat i był członkiem Rady Nadzorczej TVN od 2007 roku. Obecnie pełni funkcję Przewodniczącego Rady Nadzorczej SKY Deutschland, znanej uprzednio jako Premiere, wiodącego w Niemczech nadawcy płatnej telewizji. Jak mówił jednak zamierza zrezygnować z tej funkcji do końca roku.

Wcześniej pełnił wiele funkcji kierowniczych, w tym Prezesa, dyrektora generalnego i dyrektora zarządzającego SBS Broadcasting S.A. Przed dołączeniem do SBS, był dyrektorem generalnym KirchPayTV GmbH & Co. oraz dyrektorem generalnym Premiere World, jednego z głównych niemieckich nadawców telewizyjnych. Wcześniej był odpowiedzialny za rozwój i ekspansję Vox, krajowego niemieckiego komercyjnego nadawcy telewizyjnego, którego współwłaścicielami byli Bertelsmann, Canal Plus oraz News Corporation.

Źródło: tvn24.pl