Nowy naczelny Gazety Prawnej

Najnowsze

Aktualizacja:
Gazeta PrawnaRobert Lidke poprowadzi Gazetę Prawną

Robert Lidke, współtwórca audycji Radio Biznes, został dziś redaktorem naczelnym "Gazety Prawnej". Na stanowisku zastąpił p.o. redaktora naczelnego Zbigniewa Biskupiego. Lidke zapowiada, że pod jego przewodnictwem gazeta będzie kontynuowała dotychczasową linię.

- Zarówno koncepcja mówienia o gospodarce jak i forma przekazywania tej wiedzy jest bliska temu, co robiłem w radiu - mówił po objęciu stanowiska Lidke.

Zwrócił też uwagę, że zarówno Radio Biznes, jaki i "Gazeta Prawna" mają podobne zadania. - Audycja, w której pracowałem doradzała przedsiębiorcom jak płacić mniejsze podatki, jak się ubezpieczać, jak prowadzić firmę i jak osiągnąć sukces. Ja robiłem to w eterze, a Gazeta Prawna robi to na papierze - stwierdził Lidke. Dodał też, że chciałby, żeby "Gazeta Prawna" dalej rozwijała się w dotychczasowym kierunku i zdobywała nowych czytelników.

Robert Lidke jest współtwórcą Radia Biznes, pierwszej audycji biznesowej w mediach elektronicznych. Pojawiła się ona w 1989 roku na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia. Przez 8 lat pełnił funkcję zastępcy dyrektora PR1 Polskiego Radia. Ostatnio kierował Działem Gospodarczym w Polskim Radiu.

Należąca do Grupy Wydawniczej INFOR, „Gazeta Prawna” jest największym dziennikiem gospodarczym w Polsce. Tytuł w I półroczu 2007 r. sprzedawał się średnio w ilości 77 825 egzemplarzy.

Źródło zdjęcia głównego: Gazeta Prawna