Nowy konkurs na zarząd TVP

TVN24 Biznes

TVN24Nowy zarząd ma miec władze w telewizji do 2014 roku

W TVP ogłoszono nowy konkurs na zarząd. Ma on dokończyć obecną kadencję i pełnić pełną czteroletnią następną. Tak samo jak w poprzednim, unieważnionym konkursie, zarząd telewizji liczyć ma cztery osoby - prezesa i trzech członków. Zgłoszenia można nadsyłać do końca listopada.

W poniedziałek rada nadzorcza TVP ustaliła, że koperty z nazwiskami kandydatów do zarządu zostaną otwarte 1 grudnia. Ogłoszenie o konkursie wraz ze szczegółowymi kryteriami, które muszą spełniać kandydaci ukaże się w czwartek, 12 listopada w "Rzeczpospolitej" - podała TVP w komunikacie prasowym.

Nowy zarząd do 2014 roku

Poprzedni konkurs na zarząd TVP unieważniono tydzień temu - powodem była formuła konkursu. Zarząd w nim wyłoniony miał bowiem jedynie dokończyć kadencję zapoczątkowaną jeszcze w kwietniu 2006 roku przez Jana Dworaka. Oznaczałoby to, że już wiosną 2010 roku TVP musiałaby ogłosić nowy konkurs.

Jak nieoficjalnie informowały źródła zbliżone do TVP, część osób, które wystartowały w konkursie, była zdumiona, że chodzi jedynie o kilka miesięcy i chciała się wycofać. Dlatego ostatecznie rozpisano nowy konkurs na dokończenie obecnej i pełną następną kadencję

Źródło zdjęcia głównego: TVN24