Nowy kanał biznesowy: TVN i CNBC łączą siły

Najnowsze

Aktualizacja:
TVN24Prezes TVN, Piotr Walter o nowej telewizji biznesowej

Grupy TVN i CNBC zawarły umowę o uruchomieniu wspólnego telewizyjnego kanału informacyjnego o tematyce biznesowej pod nazwą TVN CNBC Biznes. - To wielki sukces, który dowodzi silnej pozycji, jaką wypracowaliśmy w ciągu ostatnich dziesięciu lat - mówi prezes TVN Piotr Walter.

Korespondenci na całym globie od Londynu przez Nowy Jork po Tokio, informacje całą dobę z całego świata przekazywane przy pomocy najnowszych technologii, relacje z warszawskiego parkietu na zmianę z doniesieniami z londyńskiego City - to wszystko pojawi się w europejskim eterze już za kilka miesięcy.

Stanie się to możliwe dzięki ścisłej i wyłącznej współpracy obu koncernów - wiodącej prym na medialnym rynku w Polsce Grupy TVN oraz CNBC - światowego lidera w informacjach biznesowych. Jest to pierwsza inicjatywa prowadząca do stworzenia w Europie Środkowej kanału o światowym zasięgu.

TVN CNBC Biznes będzie mógł korzystać z biur CNBC na całym świecie (w Londynie, Frankfurcie, Mediolanie, Brukseli, Paryżu, Nowym Jorku, Tokio, Dubaju, Singapurze, Korei Płd. i RPA), a także z centrów nadawczych CNBC na najważniejszych giełdach świata. Polski kanał biznesowy będzie miał stałych korespondentów w Londynie i Frankfurcie, skąd będą mogli uczestniczyć na żywo w programach prowadzonych ze studia TVN CNBC Biznes przy ul. Wiertniczej w Warszawie.

Dostęp do infrastruktury komunikacyjnej CNBC Europe pozwoli także TVN CNBC Biznes na łączenie się na żywo z siedzibami banków i instytucji finansowych w londyńskim City – ważnym ośrodku finansowym, analizującym nie tylko rynki globalne, ale też sytuację rynkową, gospodarczą i polityczną w Europie Środkowej.

Pomiędzy Londynem i Warszawą zostanie ustanowione stałe łącze, służące do bieżącej wymiany materiałów zdjęciowych i programów pomiędzy CNBC Europe a TVN CNBC Biznes. Umowa przewiduje również wzajemne udostępnianie przez partnerów wozów transmisyjnych.

Dziennikarze zespołu TVN CNBC Biznes będą przygotowywali dla CNBC Europe relacje z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. Polska giełda dołączy dzięki temu do elitarnego grona rynków kapitałowych obsługiwanych przez znaną na całym świecie stację telewizyjną. Partnerzy polskiego kanału biznesowego są przekonani, że wzrośnie w ten sposób znaczenie Warszawy jako regionalnego centrum finansowego. Rozwinięciem tego wątku współpracy będą relacje z wydarzeń ekonomicznych w Polsce, przygotowywane kanał TVN CNBC Biznes.

Obecnie zespół kanału biznesowego liczy już prawie 50 osób. Pierwszym dyrektorem programowym TVN CNBC Biznes został Roman Młodkowski, ddyrektor Działu Serwisów Biznesowych TVN.

Prezenterzy CNBC o nowym kanaleTVN24

CNBC Europe jest jedyną ogólnoeuropejską siecią telewizyjną, dostarczającą na bieżąco informacje finansowe i biznesowe, skierowane do najwyższej kadry zarządzającej, europejskiego sektora usług finansowych i europejskich inwestorów. Kanał dociera do ponad 100 milionów gospodarstw domowych, 1.400 banków i instytucji finansowych oraz hoteli w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Dodatkowo, CNBC.com umożliwia dostęp do najbogatszego na świecie archiwum materiałów video o tematyce biznesowej oraz do streamingu trzech regionalnych sieci CNBC.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24