Nowy iPhone z rekordem sprzedaży. W pierwszy weekend ponad 10 mln sztuk

Najnowsze


Firma Apple możne na swoje konto zapisać kolejny rekord sprzedaży. W pierwszy weekend po premierze nowego modelu iPhone'a 6, koncern odnotował sprzedaż na poziomie ponad 10 mln egzemplarzy. Nowe telefony z popularnym "nadgryzionym" jabłkiem trafiły do sprzedaży w piątek, wcześniej dostępne były w przedsprzedaży.

Nowy iPhone mogą obecnie kupić fani marki z 10 krajów. Do 12 września nowe smartfony iPhone 6 i iPhone 6 Plus w przedsprzedaży zamówiło ponad 4 mln osób.

To ponad dwukrotnie więcej niże w przypadku poprzedniego modelu - iPhone 5, który zadebiutował dwa lata temu.

Po pierwszym weekendzie sprzedaży klienci kupili łącznie ponad 10 mln nowych modeli iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus.

Kolejne kraje

Sprzedaż nowego modelu może być jeszcze większa, gdy iPhone'a 6 będą mogli kupić Chińczycy. Debiut nowego smartfona na największym rynku produktów mobilnych został opóźniony ze względu na regulacje prawne.

26 września nowego iPhone'a będą mogli kupić klienci w kolejnych 20 krajach. Do końca roku model iPhone 6 i iPhone 6 Plus będzie dostępny w 115 krajach.

Reakcja rynków

Na tę informacje pozytywnie zareagowali inwestorzy na Wall Street. Indeks Apple rozpoczął poniedziałkową sesję na wyraźnym plusie. Analityk Gene Munster z Piper Jaffray&Co napisał prognozuje, że przychody spółki w pierwszym kwartale mogą być o 12 proc. wyższe niż wcześniej szacowano. "Pomimo tego, że nowy iPhone nie jest jeszcze dostępny na całym świecie, to dotychczasowe zapotrzebowanie pokazuje, że sprzedaż produktu Apple będzie bardzo dobra" - napisał inny analityk Brian White.

Nowy model

iPhone 6 ma ekran o przekątnej 4,7 cala (niespełna 12 cm), a iPhone 6 Plus - 5,5 cala (prawie 14 cm). Oba wyposażono w szybsze procesory i pojemniejsze akumulatory, a także w większą pamięć. iPhone 6 ma 6,9 mm grubości, a iPhone 6 Plus - 7,1 mm, oba są więc nieco cieńsze od poprzedników. Cena iPhone'a 6 zaczyna się od 199 dolarów w dwuletniej umowie, natomiast cena iPhone'a 6 Plus od 299 dolarów.

Apple pokazał nową generację iPhone'ówReuters

Autor: msz/mn / Źródło: Reuters